First-round playoffs final scores - WAFF-TV: News, Weather and Sports for Huntsville, AL

First-round playoffs final scores

CLASS 1A:

Providence Christian 7  Sweet Water 68

St. Jude 30  at McIntosh  14

Sunshine 24 at Brantley 49

J.U. Blackshear 0  at Wadley 54

Billingsley 27  at Millry 51

Ariton 14 at Linden 18

Fruitdale 21  at Maplesville 3

A.L. Johnson 14 at Florala 32

Appalachian   0   at Hazlewood 28

Gaston  45  at Marion County 22

Phillips 0  at Talladega County Central 34

Lynn 20  at Cedar Bluff 28

Gaylesville 6  at Sulligent 36

Donoho 6  at Speake 56

Berry6  at Valley Head 14

Shoals Christian 27 at Ragland 6

CLASS 2A:

Houston County 6   American Christian 21

Highland Home 34  at Excel 20

Holy Spirit 35  at Cottonwood  6

Georgiana 17  at Loachapoka 0

Luverne 20  at Leroy 39

Houston Academy 6  at Pickens County 21

Flomaton 7   at Lanett 29

Hale County 22  at Wicksburg 12

Pleasant Valley 14 at Red Bay 45

Sand Rock 20  at Westbrook Christian 14

West Morgan 10  at Woodland 14

Fultondale 22 at Piedmont 29

Section 7 at J.B. Pennington 28

Ranburne 13   Addison 29

Cleveland 37 at Fyffe 70

Tanner 20  at Lineville 27

CLASS 3A:

Slocomb 27  at Cordova 59

Montgomery Academy 25 at Sumter County 44

Aliceville 14 at Pike County 26

Washington County 12 at Marbury 40

Beulah 0  at Clarke County 36

Elba 6 at Winfield 32

Mobile Christian 27  at Calera (54

Gordo 27 at Geneva 0

Geraldine 0  at Colbert County 49

Sumiton Christian 0  at Hokes Bluff 34

Clements 20 at Plainview 21

Leeds 42  at Madison Academy 7

Holly Pond 6  at Clay County 64

West End 6 at Colbert Heights 34

Lincoln 42  at Good Hope 21

Elkmont 13  at Sardis 21

CLASS 4A:

Opp  13 at Central-Tuscaloosa 57

Elmore County 31  at Escambia County 14

Oak Grove 21  at Andalusia 49

W.S. Neal 14 at Cleburne County 28

Beauregard 17  at Thomasville38

Daleville 21  at Fayette County 48

T.R. Miller 14  at Handley 34

Jemison 8 at Trinity 30

Boaz 21  at Deshler 27  OT

East Limestone 38 at Tarrant 22

Rogers 6 at Saks 10

Midfield 16  at Madison County 21

Priceville 0  at St. Clair County 28

Alexandria 12  at Brooks 31

Oneonta 13   at North Jackson  65

Hamilton 21 at Guntersville 49

CLASS 5A:

Greenville 14  at Jess Lanier 35

Chilton County 7 at St. Pauls 33

Parker 7 at Charles Henderson 35

Vigor 28  at Demopolis 8

Bibb County 7  at Williamson 27 (Thurs.)

Valley 14  at Wenonah 6

UMS-Wright 14  at McAdory 0

Fairfield 0 at Eufaula 30

Gardendale 3 at Decatur 20

Scottsboro 14   at Benjamin Russell  35

Hartselle  41  at Cullman 42

Chelsea 21  at Albertville 14

Butler 0   at Briarwood Christian 42

Erwin 13 at Russellville 35

Moody 14  at Fort Payne 28

J.O. Johnson 27 at Walker 16

CLASS 6A:

Baldwin County 14  at Prattville 42

Auburn 35 at Theodore 15

Sidney Lanier 12 at Foley 54

Murphy 35 at Enterprise 14

Central-Phenix City 0 at McGill-Toolen 36

Fairhope 35  at Wetumpka 62

Blount 6  at Opelika 29

Stanhope Elmore 14 at Daphne 49

Hoover 31  at Florence 28

Pinson Valley 14 at Hueytown 31

Bob Jones 7  at Vestavia Hills 21

Northridge 13 at Hewitt-Trussville 42

Pell City  14 at Tuscaloosa County 45

Mountain Brook 31 at Huntsville 10

Hillcrest-Tuscaloosa 14  at Gadsden City 30

Buckhorn 7 at Spain Park 31

Powered by Frankly