Final 48 Tournament Schedule - WAFF-TV: News, Weather and Sports for Huntsville, AL

Final 48 Tournament Schedule

TUESDAY, FEB. 23

SESSION #1 - Semi Finals

9:00am   (1A Girls)  -  JF Shields beat Hackleburg

10:30am (1A Boys) -  JF Shields beat RA Hubbard

12:00pm (1A Girls)  -  Sunshine beat Spring Garden

1:30pm   (1A Boys) -  Edward Bell beat Parkway Christian

SESSION #2 - Semi Finals

4:00pm   (2A Girls)  -   Clements beat Barbour County

5:30pm   (2A Boys) -  Houston County beat Mars Hill Bible

7:00pm   (2A Girls)  -   North Sand Mountain beat RC Hatch

8:30pm   (2A Boys) -  Pickens County beats Sand Rock

 

WEDNESDAY, FEB. 24

SESSION #1 - Semi Finals

9:00am   (3A Girls)  -  Madison Academy beat TR Miller

10:30am (3A Boys) -  Madison Academy beat Central-Hayneville

12:00pm (3A Girls)  -  Sumter County beat Holly Pond

1:30pm   (3A Boys) -  Greene County beat Piedmont

SESSION #2 - Semi Finals

4:00pm   (4A Girls)  -   Deshler beat Thomasville

5:30pm   (4A Boys) -  Brewbaker Tech beat Columbia

7:00pm   (4A Girls)  -  Midfield beat DAR

8:30pm   (4A Boys) -  Ramsay beat Anniston

 

THURSDAY, FEB. 25

SESSION #1 - Semi Finals

9:00am   (5A Girls)  -  Fairfield beat LeFlore 

10:30am (5A Boys) -  Lee-Huntsville beat LeFlore 

12:00pm (5A Girls)  -  Carver-Montgomery beat Erwin

1:30pm   (5A Boys) -  Carver-Montgomery beat Wenonah

SESSION #2 - FINALS

4:00pm   (1A Girls)   -  FINALS - J.F. Sheilds beat Sunshine

6:00pm   (1A Boys)  -  FINALS - Edward Bell beat J.F. Sheilds in overtime

8:00pm   (2A Boys)  -  FINALS - Pikens County beat Houston Co. in triple overtime 

 

FRIDAY, FEB. 26

SESSION #1 - Semi Finals

9:00am   (6A Girls)  -   Bob Jones beat Davidson

10:30am (6A Boys) -  Bob Jones beat Baker

12:00pm (6A Girls)  -  Hoover beat Jeff Davis

1:30pm   (6A Boys) -  Homewood beat Central-Phenix City

SESSION #2 - FINALS

4:00pm   (2A Girls)   -  FINALS - Clements beat North Sand Mountain

6:00pm   (3A Girls)   -  FINALS - Sumter County beat Madison Academy

8:00pm   (3A Boys)  -  FINALS - Greene County beat Madison Academy

 

SATURDAY, FEB. 27

SESSION #1 - FINALS

9:00am   (4A Girls)  -  FINALS - Midfield beat Deshler

11:00am (4A Boys) -  FINALS -  Ramsay beat Brewbaker Tech

1:00pm   (5A Girls)  -  FINALS - Fairfield beat Carver-Montgomery

3:00pm   (5A Boys) -  FINALS - Lee-Huntsville beat Carver-Montgomery

5:00pm   (6A Girls)  -  FINALS - Hoover beat Bob Jones

7:00pm   (6A Boys) -  FINALS - Bob Jones beat Homewood

Powered by Frankly